Eucharistic Ministers

EXTRAORDINARY MINISTERS OF HOLY COMMUNION 2017

                                  APRIL/ MAY/ JUNE

  APR    1    Saturday                5:00 pm           Tony Palasciano                     

                                                                          (Sal Neri)                               

                                                                          Judy Swiderski    

              2    Sunday                  8:00 am           Rosemary Orciari                   

                                                                          (Doris Bradley)                     

                                                                          Nancy Clarke                         

                                                10:30am           Barbara Murphy                     

                                                                         (Donna Mcguire)                    

                                                                         Carl Ashworth                       

            8        Saturday            5:00 pm           Gloria Beliveau                      

                                                                         Lori Shepard                          

                                                                         (Jean Carrier)                         

              9        Sunday            8:00 am           (Linda LaPlume)                    

                                                                        Fran Sayer                           

                                                                        Trisha DeCastro                     

                                                10:30am          (Sue Lelli)                              

                                                                        Ann Champlin                        

                                                                        Kathy Harrington                   

 

            13        Holy Thursday  7:00 pm           Dolores Dean

                                                                         Theresa Dombi                      

            14        Good Friday    7:00 pm          

            15        Easter Vigil     7:00 pm           Ed & Colleen Romanski

            16        Easter Sunday 8:00 am           (Maureen Taylor)                   

                                                                         Dolores Dean                         

                                                                         Doreen LeHeressier               

                                                10:30 am         (April Regine)                        

                                                                         Sue Ryan     

                                                                        Carl Ashworth

             22        Saturday          5:00 pm           Judy Swiderski, Sal Neri, (Tony Palascino)

             23        Sunday            8:00 am           Maureen Abarr                       

                                                                         Sue Bok                                 

                                                                        (Doreen LeHeressier)             

                                                10:30am          Patricia DeWald                    

                                                                        (Shannon Reed)                     

                                                                         Kim Izzi                                 

 

             29        Saturday          5:00 pm           Ed & Colleen Romanski        

                                                                        (Mike Perras)           

             30        Sunday            8:00 am           Rosemary Orciari

                                                                        Doris Bradley

                                                                        (Nancy Clarke)

                                                10:30am          Barbara Murphy         

                                                                        Donna McGuire

                                                                        (Carl Ashworth)

       

MAY      6        Saturday          5:00 pm           Theresa Dombi, Jean Carrier, (Lori Shepard)

              7        Sunday            8:00 am           Linda LaPlume, (Fran Sayer), Trisha DeCastro

                                                10:30am          Barbara Murphy, (Sue Lelli), Carl Ashworth

 

          13        Saturday          5:00 pm           Mike Perras, Ed & (Colleen Romanski)

          14        Sunday            8:00 am           Maureen Taylor,( Dolores Dean), Doreen LeHeressier

                                            10:30 am           Kathy Harrington, Donna McGuire,( Ann Champlin)

           

          20        Saturday          5:00 pm           Judy Swiderski, Sal Neri, (Lori Shepard)

          21        Sunday            8:00 am           Maureen Abarr, Sue Bok, (Fran Sayer)

                                             10:30am          (Ann Champlin), April Regine, Sue Ryan

           

            25        Ascenion         9:00 am           Doris Bradley, Lori Shepard, (Barbara Murphy)

                                                7:00 pm           Kathy Harrington, Dolores Dean, (Doreen LeHeressier)

 

            27        Saturday          5:00 pm           Theresa Dombi, Ed & (Colleen) Romanski

            28        Sunday            8:00 am           Maureen Abarr, (Sue Bok), Doreen LeHeressieer

                                                10:30 am         (Patricia DeWald), Shannon Reed, Kim Izzi

 

JUNE    3        Saturday          5:00 pm           Tony Palasciano,  (Gloria Beliveau) Sal Neri

              4        Sunday            8:00 am           Linda LaPlume, Fran Sayer, (Trisha DeCastro)

                                                10:30am          Ann Champlin, Barbara Murphy, (Sue Lelli)

 

           10        Saturday          5:00 pm           Sal Neri,(Judy Swiderski), Theresa Dombi

           11        Sunday            8:00 am           (Rosemary Orciari), Doris Bradley, Nancy Clarke                 

                                              10:30am          Barbara Murphy, Donna Mcguire, (Carl Ashworth)

 

             17       Saturday          5:00 pm           Jean Carrier, Theresa Dombi, (Judy Swiderski)

             18       Sunday            8:00 am           (Maureen Taylor), Dolores Dean, Doreen LeHeressier

                                                10:30am          (April Regine), Sue Ryan, Sue Lelli

 

             24       Saturday          5:00 pm           Mike Perras, (Ed) & Colleen Romanski        

             25       Sunday            8:00 am           Maureen Abarr, Sue Bok, (Fran Sayer)

                                                10:30am          (Patricia DeWald), Shannon Reed, Ann Champlin

 

   

            

The next schedule will be printed 6/13. If there are any dates you are not available, please e-mail peterw024@verizon.net before that date. If you can not make the week you are assigned, please call another to switch dates with you. Thank you! Joan